Moja oferta


Witam! Zachęcam do przeczytania mojej oferty,

 

Leczenie i pomoc (ulga) w:

 

  • bólach korzonków ("zapaleniu" korzonków nerwowych) górne i dolne dyskopatie ; rwy: kulszowa, udowa, barkowa (ramienna), nerwoból np. międzyżebrowy (tzw. neuralgia międzyżebrowa)

         

Proszę pamiętać, że tzw. "korzonki" ("zapalenie" korzonków nerwowych) to nic innego jak rozpoczynający się właśnie ucisk ( dyskopatia - wysuwanie się dysku), a ściślej jej faza objawowa i to niezależnie od bezpośredniej przyczyny z jakiej wystąpił ból.  


Sposobów leczenia korzonków, ucisku (wysuwającego się właśnie dysku) jest wiele.

 
 W momencie ostrego bólu, kiedy nie można się poruszyć, a nawet nabrać oddechu nie mówiąc o kaszlnięciu należy bezwzględnie leżeć
i ewentualnie przyjmować niesterydowe leki przeciwzapalne koniecznie przepisane przez lekarza. Przy czym sama pozycja w jakiej się leży również powinna być pozycją leczniczą.Wtedy bardzo skraca się czas choroby i szybciej pacjent wraca do zdrowia.O takich pozycjach leczniczych możecie się państwo dowiedzieć w moim gabinecie.Jeśli już minie ostra faza choroby to mogę odpowiednim masażem  zadziałać na stan zapalny (ból) i jeśli nie za pierwszym razem, to po paru kolejnych zabiegach bardzo ulżyć cierpiącej osobie.Poza tym wszystkim mogę również w razie potrzeby podleczyć wysuwający się dysk i nauką odpowiednich ćwiczeń, które pacjent będzie wykonywał, zabezpieczyć kręgosłup przed nawrotem choroby.Konsekwencją niedoleczonych korzonków w kręgosłupie dolnym jest np. rwa kulszowa (ból, drętwienie idące od kręgosłupalędźwiowego ("krzyża") przez pośladek po tylnej powierzchni nogi aż do palców), bądź rwa udowa (taki sam ból tylko z przodu uda i piszczeli).Zaś następstwem niedoleczonych górnych korzonków (wysuwającego się dysku w kręgosłupie szyjnym) jest  rwa ramienna, barkowa (tym razem ból i drętwienie idące od karku aż do palców ręki itd.Przy czym ból nie musi zawsze promieniować od kręgosłupa na chorą kończynę (nogę lub rękę).
 
Jeśli rwa trwa dość długo, to ból może znajdować się już poza kręgosłupem tylko 
w najbardziej aktualnie chorym miejscu. Wtedy tego typu zabiegi są bardzo często jedynym skutecznym leczeniem.W takich przypadkach spotkacie się Państwo w moim gabinecie z masażem działającym przeciwzapalnie i przeciwbólowo na chore miejsca i unerwienie oraz z postępowaniem jak opisałem wyżej - przy leczeniu korzonków poza fazą ostrego stanu choroby.Kolejnym następstwem niedoleczenia korzonków na środku pleców jest nerwoból międzyżebrowy tzw. neuralgia.Przy nerwobólu międzyżebrowym, gdzie ból jest opasujący, promieniujący czy też idący na wylot do przodu klatki piersiowej. Poza postępowaniem jak przy korzonkach potrafię masażem zadziałać przeciwzapalnie na chory nerw międzyżebrowy i ująć cierpienia chorej osobie. Oczywiście przed podjęciem jakichkolwiek działań leczniczych przeprowadzam dokładny wywiad z pacjentem 
i przeglądam w miarę możliwości wyniki badań. Kolejnym niezbędnym krokiem w leczeniu tego typu dolegliwości jest nauka odpowiedniej dla każdego pacjenta gimnastyki leczniczej.
 
Specjalnie dobrane i prawidłowo wykonywane  ćwiczenia są w tym przypadku podstawą powrotu do zdrowia 
 
Nagrodą za ich prawidłowe stosowanie będzie brak nawrotu choroby w przyszłości.
W skrócie opisałem te zasady w punkcie oferty dotyczącej ćwiczeń leczniczych.
Zapraszam zainteresowanych państwa do jego przeczytania , a potem bardzo serdecznie na zabiegi do mojego gabinetu.
 
Dla zainteresowanych parę stron dotyczących wyżej opisanych dolegliwości. 
 
 
 
 
  •  bólach kręgosłupa różnego pochodzenia
 
W różnego rodzaju bólach kręgosłupa masaże wykonywane w moim gabinecie wpływają kojąco na zbolały kręgosłup. Podczas obowiązkowego badania i wywiadu
z pacjentem udaje mi się zazwyczaj ustalić przyczynę bólu i dobrać właściwy zabieg. Poza dyskopatiami najczęstrzą przyczyną bólów kręgosłupa zarówno lędźwiowego jak i szyjnego i piersiowego są przeciążenia wynikające z naszego współczesnego trybu życia.W takich przypadkach masaż wykonywany przeze mnie działa jak balsam. Powoduje dokrwienie kręgosłupa, zwiększa elastyczność więzadeł i mięśni przykręgosłupowych w efekcie regenerację tkanek wewnątrz.
 
Pacjent (jeśli nie dokucza mu żadna poważniejsza choroba) od razu po moim masażu czuje się doskonale. Jest zrelaksowany, wypoczęty i nie odczuwa już bólu kręgosłupa. Osoby które skorzystały z takiego zabiegu opowiadały że czują się jak przysłowiowy "młody bóg". Poza tym stosując odpowiednie ćwiczenia można ustrzec się bólów na przyszłość. Tę zasadę opisałem w punkcie oferty dotyczącej ćwiczeń.Tak więc takie zabiegi wykonywane u mnie wydają się być dobrodziejstwem dla państwa zbolałych pleców. 
Zapraszam więc bardzo serdecznie do korzystania z tego dobrodziejstwa
 
 
  • bólach i zawrotach głowy ( migrenach), ograniczonej ruchomości kręgosłupa szyjnego      (skrętów i podnoszeniu głowy) : zabiegi masażu w bólach głowy zazwyczaj przynoszą ogromną ulgę
 
W zależności od przyczyny takiego bólu można poprzez masaż głowy i kręgosłupa szyjnego znacznie ulżyć cierpiącej osobie. Należy tylko poprawnie zdiagnozować przyczynę takiego stanu co nie jest rzeczą łatwą.
Dlatego też wskazany jest odpowiednio poprowadzony wywiad z pacjentem i w miarę możliwości przejrzenie wyników badań. Z takim właśnie postępowaniem spotkacie się państwo u mnie w gabinecie. Ograniczenie ruchomości kręgosłupa szyjnego, skrętów, podnoszenia i opuszczania głowy również są możliwe do usunięcia poprzez moje zabiegi.

Zawroty głowy, szumy i "pisk" w uszach również mają różnorakie podłoże.
 
Jeśli ich przyczyną są zwyrodnienia w kręgosłupie szyjnym i przyblokowanie odpowiedniego przepływu krwi przez tętnice kręgowe, to jestem w stanie odpowiednimi technikami masażu kręgosłupa ulżyć cierpiącej osobie.
Masaż wykonywany przeze mnie poprzez rozkruszenie mikro zwyrodnień w kręgosłupie szyjnym stanowiących główny powód ograniczenia przepływu krwi tętnicami kręgowymi w znaczącej większości przypadków przywraca dobry stan samopoczucia osobom chorym, zaś odpowiednie ćwiczenia zabezpieczają kręgosłup szyjny przed nawrotem bólu i zawrotów oraz szumów i pisków w uszach.
 
O ćwiczeniach napisałem w skrócie w punkcie oferty dotyczącym tej sprawy.
Zapraszam zainteresowanych państwa do jego przeczytania a potem bardzo serdecznie na zabiegi lecznicze do mojego gabinetu. 
 
 
  • bólach zwyrodnieniowych: osteofitozy, poprawa ruchomości rąk, nóg oraz kręgosłupa. Możliwość poprawy samopoczucia w zespole cieśni nadgarstka
 
 
W tego typu schorzeniach zabiegi masażu wykonywanego przeze mnie przyczyniają się do odblokowania sztywnych stawów. Sztywność ta jest skutkiem zwyrodnień, które narosły na skutek ciężkiej pracy czy też wieku.
Odblokowane stawy nie bolą , a pacjent odczuwa bardzo dużą poprawę samopoczucia.Dotyczy to zarówno stawów w rękach i nogach jak i wszystkich stawów w całym kręgosłupie. Zwiększa się również znacząco bezbolesna ruchomość rąk, nóg i całego kręgosłupa.
 
Jeśli zwyrodnienia są niezbyt duże, to wtedy odpowiednie techniki zastosowane przeze mnie potrafią nieco rozkruszyć powstałe niektóre zwyrodnienia stawowe (osteofity) i powstrzymać na jakiś czas ich narastanie. W przypadku kiedy zwyrodnienia są spore, tym bardziej warto podejmować próby ich rozkruszania. Zapraszam więc państwa do mojego gabinetu na masaż leczący bądź poprawiający kondycję państwa stawów. 
 
Zespół cieśni nadgarstka - w przypadku tej choroby zabieg wykonany w moim gabinecie może częściowo lub całkowicie poprawić siłę w słabych dłoniach i zlikwidować ich drętwienie. 
 
  • bólach stawowych (choroby reumatyczne i ich negatywne skutki)

Przy pomocy wykonywanych przeze mnie zabiegów masażu leczniczego możecie się państwo pozbyć uciążliwych bólów oraz przykrego uczucia kręcenia, sztywności
i świdrowania) w niemalże wszystkich stawach swojego ciała.Mój masaż powoduje przekrwienie bolesnych stawów i wydatnie przyczynia się do ich leczenia z bardzo dobrym skutkiem. Przy gośćcu stawowym (RZS lub GPP) tego typu zabiegi pobudzają organizm zaatakowany chorobą do walki z nią, czego następstwem jest bardzo często cofanie się objawów choroby na długi czas umożliwiając normalne bezbolesne chodzenie i funkcjonowanie. Przy tego typu chorobie uważanej jak narazie za nieuleczalną moje zabiegi przyczyniają się do ogromnej poprawy komfortu życia osoby chorej, a pośrednio i jej otoczenia.
 
Innym rodzajem bólów stawowych są zapalenia około stawowe.
W takim przypadku mogę poprawić ruchomość w stawach, a w fazie ostrej choroby mogę pomóc fachową poradą odnośnie zastosowania innego typu leczenia rehabilitacyjnego.Porady udzieli wysokiej klasy specjalista rehabilitant z długoletnim stażem zawodowym , a przez to i ogromnym doświadczeniem w leczeniu tego typu schorzeń. Zapraszam więc bardzo serdecznie zainteresowanych państwa do mojego gabinetu na zabiegi masażu poprawiające  kondycję Waszych stawów. 
 
  • skręceniach i zwichnięciach stawów rąk i nóg
 
Możliwość wykonania masażu sportowego:
 
W takich przypadkach poprzez masaż mogę bardzo często znacznie zmniejszyć obrzęk w uszkodzonym stawie.Poprzez ustawienie skręcenia pacjent poczuje wyraźną ulgę w chorym miejscu. Poza tym masaż wykonany przeze mnie spowoduje przekrwienie danego miejsca i znacznie szybsze gojenie się urazu. Oczywiście należy to robić z wielką ostrożnością i w odpowiednim momencie choroby.
Zaś masaż sportowy w moim wykonaniu przyczynia się do znacznej regeneracji zmęczonych mięśni np. po wyczerpującym treningu bądź po innym fizycznym wysiłku. Efektem tego jest bardzo duże zwiększenie wydolności i wytrzymałości mięśni ,a co za tym idzie i całego organizmu.
 
Zapraszam więc wszystkich Państwa serdecznie do regeneracji swoich sił przy pomocy moich zabiegów. 
 
 
 
  • możliwość terapii manualnej ("kręgarstwo") kręgosłupa i innych stawów
 
 
      Delikatna regulacja kręgosłupa przy użyciu ACTIVATOR'a.
 
 
W moim gabinecie istnieje możliwość leczenia dyskopatii różnymi metodami
 w zależności od stanu i możliwości psychofizycznych pacjenta.
Ponieważ ukończyłem różne szkolenia z tego zakresu  mogę odblokowywać stawy kręgosłupa, ręcznie lub za pomocą odpowiedniego urządzenia zwanego Activator.Urządzenie to pozwala na bezbolesne,delikatne i bardzo bezpieczne dla pacjenta regulowanie stawów najczęściej kręgosłupa i przynosi znakomite efekty w leczeniu dyskopatii co w połączeniu z moim masażem leczniczym i stosowaną przeze mnie gimnastyką daje doskonałe rezultaty. Oczywiście przed takim leczeniem przeprowadzam wywiad z pacjentem i proszę o wyniki różnych badań np. rezonansu magnetycznego, tomografii komputerowej czy zdjęcia RTG. Dlatego też warto przyjść do mojego gabinetu, aby dowiedzieć się o swoim zdrowiu lub w przypadku osób
z dolegliwościami jakie badania należałoby zrobić.
 
W przypadku zaś nierównej miednicy (kości biodrowe przy kręgosłupie dolnym lędźwiowym) kiedy wydaje się że jedna z nóg jest krótsza mogę ustawić delikatnie wyżej wspomnianą miednicę tak, że obie nogi będą równej długości. Poprawi to znacznie państwa samopoczucie na codzień i utrwali efekty leczenia innych wyżej wspomnianych na tej stronie chorób. Zapraszam więc państwa bardzo serdecznie na poprawę swojego zdrowia do mojego gabinetu.

UWAGA :
Jeśli pacjent z jakiegoś powodu nie życzy sobie regulacji np. kręgosłupa
i stawów żadną z metod to jego życzenie oczywiście uwzględnie , a leczenie zostanie poprowadzone innymi metodami.
 
 
Bonus do zabiegów: indywidualna nauka gimnastyki leczniczej dostosowana do dolegliwości i pacjenta (elementy gimnastyki McKenzie).

 

Żeby zapewnić państwu maksymalnie dobre efekty leczenia w zależności od dolegliwości i pacjenta proponuję bezpłatną naukę gimnastyki.Odbywa się to w czasie zabiegów.Gimnastyka wzmacnia mięśnie i więzadła oraz w przypadku systematycznego jej stosowania w dłuższym czasie gwarantuje bardzo dobry stan zdrowia.

 

Pacjent  zazwyczaj nie ma nawrotu choroby ,z którą trafił do mojego gabinetu. Następuje to tylko wtedy, kiedy sumiennie i przez dość długi czas wykonuje odpowiednie ćwiczenia, a że najczęściej ćwiczenia są zalecane w krótkich (np. 2 minutowych) seriach, stosowanie ich nie jest w żaden sposób uciążliwe ani 

w pracy , a tym bardziej w domu. Należy się tylko do tego przyzwyczaić i wyrobić

w sobie odpowiedni nawyk.

 

Najważniejszą korzyścią dla osób chorych  np. na dyskopatię , a chcących uniknąć  zabiegu operacyjnego na kręgosłupie jest realna możliwość wyleczenia się z choroby bez interwencji chirurgicznej. Wystarczy tylko sumiennie przestrzegać przez pewien czas zasad ćwiczeń leczniczych. 


UWAGA:

Nauka ćwiczeń nie jest w żadnym przypadku obowiązkowa.

Jeśli osoba korzystająca z masażu  nie wyrazi chęci nauki to ja uszanuję jej zdanie.Zmniejsza ona jednak tym samym dość mocno swoje szanse na całkowite wyleczenie się z swojej dolegliwości z którą trafiła do mojego gabinetu.

 

 

  • Możliwość gimnastyki leczniczej po udarach, wylewach, zatorach (usprawnianie, nauka czynności dnia codziennego i samoobsługi) w domu pacjenta wykonywana przez doświadczonego rehabilitanta z dużym stażem zawodowym
 
 
Osoby najczęściej starsze, choć nie tylko , niejednokrotnie wychodzą ze szpitala
w stanie uniemożliwiającym samodzielne funkcjonowanie w domu. Nie mogą samodzielnie chodzić ani też wykonywać czynności wokół siebie takich jak samodzielne jedzenie, mycie się i ubieranie itd.
 
Poprzez mój gabinet istnieje możliwość kontaktu z rehabilitantem, który od roku 1991 nieprzerwanie zajmuje się na co dzień usprawnianiem osób w stanach jak wyżej.

Specjalista przyjedzie do domu pacjenta, oceni stan zdrowia
i poinformuje czy można w tym przypadku pomóc.
 
Osoba ta jest solidna w wykonywaniu swojej pracy i szybko nawiązuje kontakt ze swoimi pacjentami.

Jest to osoba godna zaufania.


Jeśli zainteresowała państwa cała oferta bądź poszczególne jej punkty i chcieli by państwo dowiedzieć się czegoś więcej, to zachęcam do telefonowania bądź pisania na mój adres e-mail - szczegóły w zakładce kontakt.